Planszówkowy rozwój głowy! Czy gry edukacyjne są nudne?

Regularne stymulowanie i ćwiczenie mózgu pozytywnie wpływa na intelekt. Jednym ze sposobów na “aerobik mózgu” są gry planszowe. Jest to nie tylko forma rozrywki ale również szeroko pojętej edukacji i stymulacji mózgu. Dodatkowo rozwijają kulturę towarzyską i odciągają nas od wszechobecnej elektroniki.

Chińczyk? Nieeee…

Nowoczesne gry planszowe są różnorodne pod kątem: tematyki, trudności zasad, sposobu dojścia do zwycięstwa i czasu rozgrywki. Obecnie gry planszowe są wyrafinowaną rozrywką opierającą się na świetnie zbudowanych mechanizmach logicznych i strategicznych oraz wciągającej fabule. Zamiast siedzieć przed TV lepiej wyciągnąć planszówkę i “pyknąć” dwie partyjki.

Czy gry edukacyjne są nudne?

Jednym z rodzajów gier, które często są wybierane przez rodziny z dziećmi są gry edukacyjne. Chcemy, oprócz zapewnienia rozrywki naszym dzieciom, aby się czegoś nauczyły. I słusznie. Obecnie wybór gier edukacyjnych jest ogromny i są wśród nich rewelacyjne pozycje. Tematyka może wydawać się nudna z pozycji podręcznika szkolnego natomiast uruchomienie rywalizacji, strategii czy elementu losowości dodaje “smaczku” nauce. Myślę, że często w tym tkwi klucz – NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

Przykład? Nauka historii Polski…nuuudyyyy

Nauka historii Polski może wydawać się dla niektórych najnudniejszą rzeczą na świecie. Jednak wydawnictwo Kapitan Nauka uczyniło z tego podróż w czasie wypełnioną ciekawostkami historycznymi. Różnorodność zadań, grafiki i poznawanie zwykłego życia mieszkańców naszych ziem czynią z rozgrywki na planszy prawdziwą przygodę.

“Niełatwo zachęcić dzieci do nauki historii. Ilość informacji do zapamiętania może przytłaczać. Ciężko też połączyć poszczególne fakty i daty w całość. Rodzinna gra to świetny pretekst do tego, żeby uczyć się historii w radosnej atmosferze. Wyścig przez stulecia pozwoli dzieciom lepiej umiejscowić ważne wydarzenia na linii czasu. Atrakcyjna grafika i element rywalizacji zachęcą do zdobywania i poszerzania wiedzy zdobytej w szkole.”


Emka Kowalska, blog obibooki.pl, prowadząca „Przeczytaj mi te historię”
w TVP Historia

Grę “Historia Polski” kupisz TUTAJ

Zastanawiasz się nad tym co możesz robić w czasie wolnym w domu gdy nadchodzą jesienne, deszczowe dni? Chcesz znaleźć kreatywną a zarazem wymagającą rozrywkę, na najwyższym poziomie? Zdecydowanie polecam “Historię Polski”!

Michał Alicki

*Artykuł napisałem przy współpracy z wydawnictwem KAPITAN NAUKA

Planszówkowy rozwój głowy! Czy gry edukacyjne są nudne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Facebook