Jaki ojciec taki syn? Nie zawsze, ale pod pewnymi warunkami

Kim jest ojciec dla swoich dzieci? Czy one będą takie same jak on? Jaki ojciec taki syn? Takie pytania są jak najbardziej zasadne ale niestety padają najczęściej w momentach przykrych, trudnych lub kryzysowych. Prawdą jest jednak to, że większość zachowań, postaw i przekonań dzieci wynoszą z…domu.

Ojciec – wzór w sytuacji kryzysowej…

Kiedy dziecko widzi jak ojciec zachowuje się w trudnej sytuacji będzie postępować prawdopodobnie bardzo podobnie. Na przykład gdy w sytuacjach stresowych krzyczy lub jest agresywny. Dobrym przykładem też jest niesienie pomocy. Kiedy dziecko widzi, że rodzic pomaga komuś na ulicy lub wspiera finansowo, to z dużym prawdopodobieństwem te postawy pozostaną z dzieckiem. Przyjrzyj się sobie…jak zachowujesz się w stresie? Jak postępujesz gdy widzisz nieprzytomnego człowieka na ulicy? Czy jak widzisz potrzebującego to mu pomagasz? Dzieci patrzą.

Priorytet – dobro rodziny

Często mówimy o priorytetach w podejmowaniu decyzji. Najważniejszym jest DOBRO RODZINY. Kiedy mamy atrakcyjną ofertę pracy ale jest ona 1000 km od Twojego miejsca zamieszkania i masz perspektywę widzieć się z rodziną raz na 3 miesiące – co robisz? Musisz się dobrze zastanowić bo Twoje dziecko uczy się chodzić tylko raz. Powie pierwsze słowo – TYLKO RAZ. A Ty możesz tego nie widzieć i nie usłyszeć bo będziesz zbyt daleko. Kiedy OJCIEC podejmuje decyzje musi często swoje ego, aspiracje i ambicje schować do kieszeni…głęboko do kieszeni, a z marynarki wyciągnąć SERCE.

Bezpieczna rodzina – ojcowska opieka…

Jedną z kluczowych ról ojca jest zapewnienie bezpieczeństwa swojej rodzinie. Mam tu na myśli co najmniej kilka wymiarów bezpieczeństwa: fizyczne, finansowe i psychiczne. To bardzo ważne aby dzieci i żona wiedziały, że mogą na Ciebie liczyć. To TY musisz zrobić wszystko aby oni czuli się bezpiecznie. Ojciec to ostoja, to ktoś kto w tandemie z matką pokazuje fundamenty, wartości i postawy. Brzmi górnolotnie? Być może ale szybko się przekonujemy, że nasze dzieci pytają o wszystko co się wokół nich dzieje. W takiej sytuacji to Ty jesteś autorytetem – albo zbudujesz pewność i spokój, albo strach.

Zaangażowani ojcowie pragną odkrywać kolejne etapy swojej najważniejszej roli w życiu – OJCOSTWA. Widać coraz więcej mężczyzn, którzy efektywnie chcą uczestniczyć w życiu swoich dzieci. DOŁĄCZ DO NICH:

ZAPLANUJ UDZIAŁ W KOLEJNYM FORUM TATO.NET!

ZAANGAŻOWANY & SOLIDARNY

GDZIE?

Hotel Arche – Folwark Łochów,
ul. Konopnickiej 10, 07-130 Łochów

KIEDY?

14 listopada 2020 r. g. 10.00-18.00

Więcej dowiesz się TUTAJ 

Michał Alicki

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł UDOSTĘPNIJ!

Jaki ojciec taki syn? Nie zawsze, ale pod pewnymi warunkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
Facebook