Szkolenia online w czasach pandemii. Czy to coś dla mnie?

Obserwujemy zmiany nawyków w społeczeństwie spowodowane pandemią COVID-19. Duże zmiany zaszły również w szkoleniach, kształceniu i zdobywaniu nowych umiejętności. Popularne stały się webinaria, szkolenia online, e-learningi. Tym ostatnim przyjrzymy się bliżej. Czy warto? Czy można czegoś nauczyć się samemu? Czy to dla mnie?

Czy dam radę się czegoś nauczyć przez internet?

To zależy. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach – zarówno samego kursu i platformy e-learningowej jak i Twoich predyspozycjach. W mojej ocenie szkolenia online nie są dla każdego. W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytania: czy masz na tyle przestrzeni i czasu aby zrealizować kurs dokładnie i sumiennie? Czy jesteś wystarczająco zdyscyplinowana/y aby samodzielnie realizować np. 30h pracy na platformie e-learningowej? Jeśli tak to jest to propozycja dla Ciebie. Platforma e-learningowa powinna być maksymalnie prosta i przejrzysta – po prostu przyjazna użytkownikowi.

Jakie korzyści mam ze szkolenia online?

Przede wszystkim wysokiej jakości kursy przed ich kupnem są prawidłowo i obszernie opisane: tytuł, cel, program, liczba modułów, testów, czas trwania kursu oraz co najważniejsze – jakie kompetencje pozwoli Ci pozyskać określone szkolenie. Po zakończeniu kursu zazwyczaj wystawiane są certyfikaty uczestnictwa i zakończenia. Jednak najważniejszą korzyścią jest zdobyta wiedza i kompetencje. Dlatego kluczowe jest to aby tematyka szkolenia interesowała Cię lub była w zakresie Twoich obowiązków w obecnej pracy.

Tata Szef – moje podejście do szkoleń e-learningowych

Osobiście jestem fanem i zwolennikiem wszelkich form dokształcania – czy to zdalnych czy stacjonarnych. Ostatnio skłaniam się coraz częściej do form internetowych – w czasie pandemii zrealizowałem 3 kursy. Dlaczego? Oferta szkoleń stacjonarnych jest obecnie dość ograniczona przez pandemię. Drugi powód to czas – mogę usiąść do szkolenia e-learningowego w dogodnym dla mnie czasie, a jeśli muszę przerwać – dokończę je później. To duże ułatwienie.

Jakie mam zdanie na temat kursów internetowych jak szef zespołu – menadżer? Jak najbardziej pozytywne. Zachęcam swój zespół do szkoleń e-learningowych. Część z nich jest obowiązkowa w naszej firmie ale część też jest dobrowolna. To świetna alternatywa do standardowych szkoleń zwłaszcza jeśli jest obszerny materiał teoretyczny.

Szkolenia online to świetna opcja na uaktualnienie CV przy wejściu lub powrocie na rynek pracy. Potencjalny pracodawca patrzy na przebyte szkolenia i ich datę ukończenia – im bardziej innowacyjne i aktualne – tym lepiej. JESTEM ZA!

Czy coś mogę polecić? Jasne!

Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu jest placówką, która umożliwia każdemu zdobycie nowych umiejętności w prosty i wygodny sposób. Swoją ofertę edukacyjną kierują do osób operatywnych i samodzielnych, chcących uzyskać konkretną wiedzę i podnieść swoje kwalifikacje. Jako placówka kształcenia ustawicznego oferują kursy e – learningowe zarówno zawodowe, hobbystyczne jak i samodoskonalące, których celem jest pomoc w podnoszeniu kompetencji, nabywaniu profesjonalnej wiedzy, a także kształtowaniu umiejętności osobistych.

Michał Alicki

*Artykuł napisałem przy współpracy z Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu

Szkolenia online w czasach pandemii. Czy to coś dla mnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
Facebook