Kim będę po walce z ostrym cieniem mgły? Czyli 5 fajnych rzeczy, które zapamiętam z czasu pandemii!

Czas pandemii koronawirusa to czas niepewności, strachu i chaosu informacyjnego. Zakazy i nakazy stały się naszą codziennością. Ale czy widzę jakieś pozytywne aspekty tej sytuacji? Postanowiłem – nie chcę być przytłoczony negatywnymi myślami związanymi z tym czasem…

1. Doceniam każdą chwilę z rodziną…i w pracy

TAK rodzina na pierwszym miejscu – niby nic nadzwyczajnego. Oklepany temat – czas z rodziną i czas w pracy. A jednak…ten czas dał mi wiele do myślenia w kontekście zagospodarowania czasu i balansu między pracą, a życiem prywatnym. Work – life balance już nie będzie tym samym pojęciem jakim był do niedawna. Zamieszanie i specyfika pracy w domu – liczenie każdej minuty w pracy bo przecież czuję już oddech dzieci na plecach. Naczytałem się fajnych artykułów i brałem udział w szkoleniach o pracy zdalnej i zarządzaniem w warunkach domowych – zapraszam jednego ambitnego trenera na nasze 46m2 i zostawię go z nadpobudliwym żarłocznym 1,5 roczniakiem i 4-latką z Psiego Patrolu…powodzenia.

2. wydaliśmy mniej kasy!

Podczas kwarantanny po prostu mniej kupujemy. Nie jeździmy do sklepu zbyt często aby nie narażać się na kolejki i skupiska ludzi. Robimy zakupy raz na 2 tygodnie. Nie kupujemy zbędnych rzeczy, a więcej zamawiamy online i z reguły takie zakupy są bardziej przemyślane (nie pod wpływem impulsu). Mamy też więcej czasu bo nie biegamy po markecie, co zabiera też cenne godziny z dnia.

3. Jestem spokojniejszy…(!)

Tak żyję spokojniej. Uświadomiłem sobie jeszcze bardziej jedną bardzo ważna rzecz – nie stresuj się, nie emocjonuj się rzeczami, na które nie mam wpływu. Jak minie cała akcja z pandemią warto aby takie myślenie pozostało. Nie mogę i nie będę kontrolował wszystkiego w życiu…nawet tego co ma istotny wpływ na jego zmianę. Niestety?

4. Higiena i nawyki proszę Państwa!

Chciałbym aby zostały z nami co najmniej 2 nawyki: częste mycie rąk i odstęp w sklepie między osobami stojącymi w kolejce. Bardzo nie lubię jak ktoś mi chucha w kark i smarka nad uchem. A i częste mycie rąk jest dobrym i zdrowym nawykiem – już się przyzwyczaiłem do zapachu alkoholu przy umywalce…

5. Jednocząca siła internetu i mediów społecznościowych

Nigdy internet nie był tak oblegany jak podczas izolacji narodowej. Setki tysięcy ludzi zaczęło rozmawiać ze swoimi rodzinami, znajomymi, nauczycielami, trenerami przez internetowe komunikatory. Tłumy ludzi jednoczy się w pomaganiu służbom walczącym z COVID-19, pomagają osobom starszym i potrzebującym. Takiej społecznej determinacji, zjednoczenia i chęci pomocy jeszcze nie widziałem! To bardzo dobry znak, że jeszcze z nam nie jest tak źle prawda?

A Ty co fajnego zapamiętasz z PANDEMII?

Michał Alicki

Jeśli spodobał Ci się ten wpis UDOSTĘPNIJ!

Kim będę po walce z ostrym cieniem mgły? Czyli 5 fajnych rzeczy, które zapamiętam z czasu pandemii!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Facebook