Tylko zdrowy rozsądek może nas uratować – 3 propozycje prezentów dla dzieci

Nadszedł ten czas. Zaczyna się przedświąteczna gorączka zakupów. Chciałoby się nie zwariować ale wszędzie nas atakują przepiękne i nowoczesne prezenty. Dlatego mam dla Was 3 propozycje prezentów świątecznych, które są świetnej jakości, pobudzają kreatywność i nie są za “miliony monet”. Zabawki przetestowaliśmy na własnej skórze – to znaczy na naszych dzieciach.

Klocki PlusPlus – jakość i kreatywność…

Zabawki duńskiego producenta to świetna i kreatywna zabawa. Klocki kształtem przypominają złączone ze sobą dwa znaki “plus”. Charakterystyczna dla tej zabawki jest nieograniczona liczba manipulacji. Można budować w jednej płaszczyźnie oraz tworzyć konstrukcje przestrzenne. Wszystkie klocki mają ten sam kształt – różnią się jedynie kolorem, a jedyną metodą budowy jest dziecięca wyobraźnia. Klocki Plus-Plus to duński design w czystej postaci. Plus-Plus są produkowane w fabryce w Danii z najwyższą starannością, nie zawierają PVC oraz ftalanów. Klocki spełniają europejskie normy bezpieczeństwa. Zobacz na CENEO zestaw złożony z 300 elementów – TUTAJ

AQUA DRAGONS – wyhoduj sobie smoki…

Mamo! Tato! ja chcę zwierzątko. Fajnie, ale… I w tym momencie w naszej głowie jest sto argumentów przeciw. Zabawka Aqua Dragons daje namiastkę odpowiedzialności i opiekuńczości nad drugą istotą, a w tym przypadku istotami. Zadaniem dziecka jest założenie hodowli, a następnie karmienie smoków i dotlenianie wody, w której żyją. Jest to świetny test przed pieskiem czy kotkiem, a przede wszystkim świetna zabawa i nauka. Czym są właściwie tajemnicze smoki? To gatunek skorupiaków, który łatwo adoptuje się do warunków, które mamy w domu. Mogą osiągać wielkość nawet do 2 cm, a podziwianie ich wraz z dzieckiem daje dużo radości i satysfakcji. TUTAJ znajdziesz zestawy hodowlane.

Samochody MultiGo – solidne i funkcjonalne…

Samochody czeskiego producenta zabawek to jakość i solidność w czystej postaci. Tutaj nie ma przesady – jak patrzę na chińskie zabawkowe samochody to są o wiele słabsze pod kątem jakości wykonania i trwałości (nasz syn wielokrotnie wykonywał “crash testy” zrzucając te auta z dość dużej wysokości). To co wyróżnia te auta to wypinane nadwozia i możliwość ich dowolnej konfiguracji z innymi modelami. Zabawki MultiGo nadają się zarówno do domu jak i w plener. W zestawie znajdziemy ludziki, które dopełniają tę świetną zabawę. Zobaczcie sami! Kreatywne samochody MultiGO znajdziesz TUTAJ

Jak widzicie, nie kupujemy dronów i quadów dla dzieci, bo akurat jest ku temu okazja. Powyższe zestawienie daje szansę na wspólną, kreatywną zabawę razem z dziećmi. Dodatkowo zapewnia nam komfort finansowy, co jest bardzo ważne. Zachowanie umiaru, zdrowego rozsądku i balansu pomiędzy tym, co się chciałoby dać naszym dzieciom, a czego tak na prawdę potrzebują, jest bardzo trudne. Zachęcam również do przeczytania tekstu, który kiedyś napisałem o zabawach w domu – proste, skuteczne i kreatywne. Często kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, ale nie to jest najgorsze – często kupujemy rzeczy, których nie potrzebują nasze dzieci.

Michał Alicki

*Wpis powstał przy współpracy z firmami: Gonzo Toys oraz Plus – Plus

Tylko zdrowy rozsądek może nas uratować – 3 propozycje prezentów dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
Facebook