Między blogiem a prawdą…

Jak to jest z tymi blogerami? Wierzyć im czy nie? Większość twórców w sieci tworzy swoje miejsce, które ma charakter opiniotwórczy. Jednak jest grupa tak zwanych blogów specjalistycznych – blogerów, którzy postawili sobie za cel popularyzowanie wiedzy przy jednoczesnym kreatywnym podejściu do tematu. Oto 5 specjalistycznych blogów z różnych dziedzin, które wybrałem wspólnie z Wami.

Zrób wszystko, żeby tabletki nie były potrzebne.

Pan Tabletka

Takie motto z ust farmaceuty brzmi dość dziwnie, ale faktycznie coś w tym jest. Kreatywny blog i fanpage na Facebooku w połączeniu z wysokim poczuciem odpowiedzialności i merytoryką to mieszanka wybuchowa. Jak pisze sam założyciel Marcin, reklamy zapakowane w pudełko nie leczą. Osobiście przeczytałem kilkanaście artykułów Pana Tabletki i poleciałem do apteki po olej z czarnuszki. Nie dlatego, że łatwo wierzę we wszystko co czytam, ale dlatego, że wysoki poziom wiedzy, umiejętność wytłumaczenia tematu i odpowiedzi wprost bez owijania w bawełnę to cechy, które wzbudzają zaufanie – jak najbardziej słusznie.

Jeśli trafiłeś na tego bloga, to zgaduję, że interesują Cię informacje dotyczące wychowania dzieci.

Kamil Nowak – Blog Ojciec

Tego Pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wielu z nas zna głównie fanpage na facebooku, gdzie można znaleźć treści poważne jak i dowcipne. Blog Ojciec to mistrz memów rodzicielskich. Nie mniej jednak zachęcam Was wszystkich do wchodzenia na bloga. Dlaczego? To ogromna baza wiedzy i doświadczenia na temat wychowywania, szacunku i zrozumienia dzieci. Zachęcam również do przeczytania książki “Idealny rodzic nie istnieje”, która moim skromnym zdaniem rewolucjonizuje rynek tak zwanych “poradników” – to zdecydowanie coś innego – to samo życie. Z ciekawostek: Kamil Nowak niedawno założył wydawnictwo: Book Ojciec. Jest moc i wygląda na to, że będzie jej jeszcze więcej.

Setki kobiet takich jak ja szukają w internecie wiarygodnych informacji prawnych dotyczących prawa pracy, opieki okołoporodowej, macierzyństwa i wszelkich aspektów z tym związanych.

Katarzyna Łodygowska – Matka Prawnik

Sam mam takie doświadczenie, że w niezmierzonej ilości błędnych informacji w internecie bardzo trudno wyłuskać coś, co w 100% możemy wziąć za prawdę. Przede wszystkim w sprawach prawnych na internetowych forach jest jeden wielki…bałagan. Katarzyna Łodygowska czyli Matka Prawnik w przystępny sposób systematyzuje, tłumaczy aktualne tematy i aspekty prawne. Dotyczą one głównie kobiet w obszarze szeroko pojętego prawa pracy czy zagadnień prawnych w czasie macierzyństwa. Konkretnie, merytorycznie, pomocnie.

Dzięki zarabianiu na blogu i rozsądnemu oszczędzaniu stać mnie na wiele. Chcę Ci pokazać jak zadbać o domowy budżet, wychodzić z długów, pomnażać oszczędności i samemu zadbać o godziwą emeryturę.

Michał Szafrański – Jak oszczędzać pieniądze?

Każdy chce aby miesiąc do miesiąca zostawało jak najwięcej pieniędzy w kieszeni ale nie każdy potrafi to robić. Nawet jeśli próbujemy to robić to często nasze miesięczne plany oszczędnościowe rozbija pierwsza lepsza awaria samochodu albo pralki. Michał Szafrański na swoim blogu Jak Oszczędzać Pieniądze pokazuje prawdziwe oblicze rodzinnej praktyki finansowej. Szerzy wiedzę o finansach ale nie teorię tylko praktykę.

Wspieram osoby dorosłe cierpiące na bezsenność, a także kobiety w okresie okołoporodowym, matki karmiące piersią oraz rodziców dzieci do lat trzech, zwłaszcza najbardziej wymagających maluchów, borykających się z trudnościami ze snem.

Magdalena Komsta – wymagające.pl

Jak otworzyłem na blogu wymagające.pl zakładkę “O mnie” to szczerze mówiąc do tej pory jestem pod wrażeniem. Ciągłe samokształcenie i ogromna wiedza w dziedzinie psychologii, pedagogiki, zagadnień związanych z karmieniem piersią czy snem, to znak rozpoznawczy autorki tego bloga – Magdaleny Komsty. Nagroda Twórcy Roku na Gali Twórców 2019 (Influencer Live Poznań 2019) w pełni zasłużona i właśnie tam pierwszy raz usłyszałem o tym miejscu w sieci, które jest definicją i kwintesencją dobrego wykorzystania Internetu. Temat z mojego podwórka to: Dlaczego tata w nocy jest “be”? Polecam.

Jasne jest to, że blogów i twórców internetowych godnych polecenia ze względu na swoją wiedzę i merytoryczne podejście jest dużo więcej. Pozycje, które dla Was wybrałem przydają się przede wszystkim w codziennym życiu. Jednocześnie są związane z kluczowymi aspektami naszego funkcjonowania w społeczeństwie takimi jak zdrowie, wychowanie, prawo, finanse i rodzicielstwo. Zdecydowanie warto zaglądać do takich miejsc w sieci.

Michał Alicki

Między blogiem a prawdą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
Facebook