5 prawdziwych cytatów – czyli o życiu bez pudru…

Życie zaskakuje, a okoliczności zadziwiają. W dynamice codzienności staramy się dopasować znane cytaty do sytuacji i próbujemy interpretować rzeczywistość. Dlaczego tak się dzieje? Co spowodowało, że podjąłem taką, a nie inną decyzję? Jakiś czas temu zapytałem Was na facebook’u o ulubione cytaty. Spójrzmy na życie z dystansu i z refleksją.

 

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali.

Jan Paweł II

Nie ma znaczenia czy ktoś ma wobec Ciebie jakiekolwiek oczekiwania, wymagania, zadania, cele czy jednak nie. Wymagania należy mieć wobec samego siebie zawsze, ponieważ jest to jedyny sposób na ciekawe życie. W przeciwnym wypadku skazujemy się na stagnację, pasywność i nudę.

 

(…) pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń.

Konstantinos Kawafis, “Itaka”

Polecam przeczytanie całego wiersza “Itaka”. Jest to opowieść o wędrowaniu, wartościach i sensie życia. Uniwersalna, prawdziwa i zastanawiająca przygoda. Czy życie jest jak wędrowanie?

 

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Przysłowie Chińskie

Bez odwagi czyli tego pierwszego kroku nic się nie zacznie. Nic się nie zmieni jeśli nie podejmiesz decyzji, nawet tej najtrudniejszej. Nie wyjdziesz ze strefy pozornego komfortu jeśli nie ruszysz z miejsca. Stoisz przed perspektywą zmiany? Niemądrze jest myśleć, że coś się zmieni jeśli cały czas robisz to samo.

 

Nie można stać na dwóch szczytach jednocześnie.

Jacek Walkiewicz

Jacek Walkiewicz powiedział te słowa w sytuacji gdy w jego życiu zachodziły zmiany zawodowe. Stanął przed decyzją rezygnacji z dochodowego zajęcia. Chciał zdobyć kolejny szczyt ale szybko zrozumiał, że nie może robić kilku rzeczy na raz i to na najwyższym poziomie. Z jednego szczytu należy zejść – z podniesioną głową, aby móc rozpocząć wędrówkę na drugi.

 

Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. To, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.

Nick Vujicic

Ten gość wie co mówi. Swoje doświadczenie życiowe przekuł na coś dobrego, coś co pomaga innym żyć na najwyższym poziomie motywacji. Przeciwności w większości wypadków traktujemy jak coś negatywnego, Mów: to nie jest problem, a wyzwanie. W ten sposób można to doświadczenie (nie zawsze komfortowe) wykorzystać w dalszym życiu.

 

Tata Szef – Michał Alicki

5 prawdziwych cytatów – czyli o życiu bez pudru…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Facebook