Nastawienie jest małą rzeczą, która robi dużą różnicę – Dziennik Coachingowy – Tom 1

Pod koniec 2018 roku zrobiłem żonie prezent i zamówiłem Dziennik coachingowy składający się z 4 tomów i łącznie 365 pytań. Są to pytania do Ciebie od Twojego coacha oraz pokaźny zestaw codziennych ćwiczeń do pracy nad sobą.

Po co?…

Chcielibyśmy widzieć efekt naszej pracy od razu, teraz, natychmiast. Jednak nic nie dzieje się od razu z dnia na dzień. Pożądany rezultat osiąga się małymi krokami, systematycznością i pracą nad sobą, swoim charakterem oraz nawykami. Dlatego Kamila Rowińska i Kamila Kozioł stworzyły Dziennik coachingowi, który jest indywidualnym narzędziem stymulującym rozwój osobisty.

Co znajdziesz w środku?…

W środku znajdziemy zestaw na każdy dzień. Wystarczy poświęcić 10 min (tak piszą autorki), ale warto do tego przysiąść i nie robić nic “na szybko”.
Zaczynasz od określenia obszarów rozwoju życiowego tzw. koło Twojego życia.
Następnie określasz poziom zadowolenia z poszczególnych obszarów, zależności między nimi oraz ich wypływanie na siebie.
Określasz również cele w każdym z obszarów Twojego życia i szczegółowy plan działania, który doprowadzi Cię do ich osiągnięcia. Istotne jest to, że weryfikacja czy “idziesz na swój cel” następuje systematycznie w trakcie pracy z dziennikiem. 
Jest również miejsce na tzw. afirmację – czyli wzmacniasz pozytywne myśli o samym/samej sobie.
Dziennik pomaga określić podstawę naszych działań – czyli wartości. Musimy je poznać aby móc myśleć rozwojowo zgodnie z samym/samą sobą, realizować cele i mieć poczucie harmonii.
To tak ogólnie co między innymi możemy znaleźć w środku i dodatkowo wszystko to poćwiczyć dzięki zgrabnie skonstruowanym zadaniom.

Warto?…

Całość jest bardzo przystępnie i przyjaźnie wydana (na każdej ze stron znajdziemy inspirujący cytat) jednocześnie zachęcając do codziennego wypełniania dziennika.
Chcesz zacząć pracę nad swoją systematycznością i dyscypliną? Chcesz wzmocnić swoje talenty i pewność siebie? Uważam, że ten dziennik to świetne narzędzie.

Tata Szef

PS. Wpis powstał dzięki małżeńskiej współpracy 🙂

“Nastawienie jest małą rzeczą, która robi dużą różnicę”


Winston Churchill


Nastawienie jest małą rzeczą, która robi dużą różnicę – Dziennik Coachingowy – Tom 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Facebook